Świąteczna Zbiórka Darów Serca-wkrótce zakończenie

6 listopada 2023 roku po raz piąty ruszyła „Świąteczna Zbiórka Darów Serca” prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Rodak.

Do ustawionych w sklepach, odpowiednio oznakowanych, wózków lub koszyków będzie można włożyć wcześniej zakupione produkty – takie jak artykuły higieny osobistej, chemię gospodarczą, produkty spożywcze o długim terminie przydatności – jak mąka, cukier, makarony, konserwy, kawa, herbata czy też słodycze.

Stowarzyszenie zebrane dary dostarczy do Polaków na Wileńszczyźnie, a także do Polaków zamieszkałych na terenie Białorusi.

Paczki na Święta Bożego narodzenia trafią także do potrzebujących wsparcia mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego.

Zbiórka odbywać się będzie, dzięki uprzejmości Zarządu PSS Społem, w sklepach sieci Gama, a także w TOP Market przy ulicy Starzyńskiego. Ze Stowarzyszeniem współpracuje też sklep ABC Andrzeja Kolosa na Bratkowicach.

15 grudnia do Solecznik pojadą zebrane dzięki mieszkańcom Łowicza i ziemi łowickiej dary z produktami spożywczymi. Warto dodać, że w akcję włączyły się dwa największe zakłady produkcyjne w Łowiczu czyli OSM Łowicz i Agros Nova, Łowickie szkoły – Pijarska Szkoła Królowej Pokoju oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu. Dołączyli też uczniowie z Zespołu Szkół numer  2 w Skierniewicach.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc zbiórkę indywidualnie, może dostarczyć produkty do siedziby Stowarzyszenia, budynku dawnego gimnazjum nr 1 w Alejach Sienkiewicza 62, lub do Sali Restauracyjno–Bankietowej „Senator” przy ulicy Fabrycznej 5.

Informacje o prowadzonej akcji udzielane są pod numerem telefonu 662517417.

Transport darów będzie miał miejsce 15 grudnia 2023 roku, natomiast akcja będzie trwała jeszcze do 5 stycznia 2024.

Transport darów zostanie sfinansowany dzięki dofinansowaniu przez Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, Priorytet 5 Wsparcie doraźne – Edycja 2023.

Z całego serca zachęcamy do wzięcia udziału w Zbiórce.